Avukat’a Hediye

Bir avukata alınabilecek en mantıklı hediye tabiki ona meslek hayatı boyunca zorlu davalarda onun yanında olucak ona şans getirebilecek bir cübbe almak olabilir. Avukat cübbesi hediye edeceğiniz kişi bunu hep hatırlıcaktır. Hediye olarak aldığınız ürünün yanında hediye paketide satın alabilir böylece zaman kazanabilirsiniz.

Avukat Cübbesi Nerede Satılır?

Avukatların kullandığı cübbeler, hem pratik hem de kaliteli olmalıdır. Özellikle de kumaş cinsinin önemi ve her vücut tipine göre farklı tasarlanması avukatlar için büyük avantaj. Sitemizde bulabileceğiniz farklı model, kişiye özel ölçüler ile üretim, isimli avukat cübbesi ile tanışabilir, çok uygun rakamlara satın alabilirsiniz.

Yaz ya da kış aylarında tercih edilen cübeler birbirinden farklılık gösterebiliyor. Yaz aylarında daha çok ince kumaşlı modeller(ipek gibi) talep görürken, kış aylarında alpaka kumaş(standart) kumaş isteniyor. Bizler de avukatlar için her iki alternatifi değerlendiriyor ve hem yaz, hem de kış için farklı modeller satışa sunuyoruz. Dilerseniz firmanıza özel tek tip, standart cübbeler için toplu sipariş de alabilmekteyiz. Memnuniyet garantisi veren firmamız, herhangi bir soru ya da öneriniz de bir telefon kadar uzağınızdadır.

Avukat cübbesi nereden alınır?

Sitemizde yalnızca avukat cübbeleri satmıyoruz. Aynı zamanda hakim ve savcı cübbeleri satıyoruz. Sizler de çalışma hayatınıza renk katmak ve tarzınızı yansıtmak isterseniz hemen sitemize giriş yapın. Güvenli ödeme seçenekleri ile onlarca ürüne çok uygun rakamlara sahip olabilirsiniz.  

Avukat Cübbesi Yönetmeliği

Avukatların görev yaparken giyecekleri resmi kılıkları Türkiye Barolar Birliğinde mühürlü olarak saklanan örnek şeklindedir.Bu örneğe göre; resmi kılık üç renkten oluşmuştur. Genel görünüm siyahtır. Yaka kırmızı, ön tarafın dış yüzü boydan boya parlak siyah, bu siyahın arka yüzü ile kol kapakları yeşildir. Yakanın altındaki dikiş sırma ile kapatılmıştır.Kırmıza yakanın genişliği (6)cm. Yaka altındaki sırma (1)cm. Yeşil kol kapağının dış yüzü (10)cm. Kol içine dönen kısmı (5)cm. Ön taraftaki parlak siyah(10)cm. Ve arkadaki yeşil (18) cm genişliktedir.Türkiye Barolar Birliği resmi kılığın Barolara gönderilmiş olan örnekleri Baro Merkezlerinde saklanacaktır. Avukatlar renkleri ve biçimi bu örneklerdeki renk ve biçime uygun diktirmek zorundadır. Renk ve biçim tutarlılığı Barolarca sağlanacak, uygun olmayanların giyilmesine izin verilmeyecektir.

Kaynak: https://www.mevzuat.gov.tr/

Mezuniyet Cübbesi Fiyatları

Kep Cübbe ücretleri tasarımına bağlı olarak belirlenir.

Müşterimizin Fiyat alırken dikkat etmesi gereken ayrıntılar:

  • Mezuniyet Cübbesi renk ve adedi
  • Mezuniyet Cübbesinde nakış veya baskı olup olmadığı
  • Okul türü anasınıfı,ilkokul,ortaokul,lise,üniversite
  • Farklı olarak istediğiniz herhangi bir işçilik olup olmadığı
  • Ürünlerin kiralama veya satın alma durumu

İstediğiniz mezuniyet cübbesi modeline göre fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşarak irtibata geçiniz.

Kep Nedir?

Mezuniyet törenleri birçok gencin sabırsızlıkla beklediği özel günlerden biri olarak hayatlarında yer almaktadır. Bu törenlerde özel kıyafetler giyilerek törenin akıllarda en güzel görüntülerle kalması istenmektedir. Mezuniyette giyilen en özel kıyafetler cübbe ve keptir. Kep,  cübbe ile birlikte giyilen özel bir tören kıyafetinin tamamlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Mezun olan öğrencinin o günü için özel olarak hazırlanan bir kıyafet olan cübbe ve kepin bu törenlerde giyilmesi gelenek olmuştur.  Kep nedir sorusuna cevap bulmak adına öncelikle kep ne zaman kullanılmaya başlamıştır bunu bilmek gerekmektedir. Kep 12. Yüzyılda üniversite ayarında ilk eğitim kurumları açılmaya başladığında bu okula devam eden öğrencilerin özel olduğunu hissettirmek için tasarlanmış ve okul hayatında giyilmeye başlanmıştır. Zamanla okul kıyafeti olmaktan çıkıp özel törenlerde giyilen kıyafetlerin bir tamamlayıcısı olarak kullanılmaya başlamıştır.

Kep Nedir ve Niçin Kullanılır?

Kep mezuniyet törenlerinde kullanılan ve cübbe ile ikili oluşturan bir aksesuardır. Kesiz bir mezuniyet kıyafeti düşünülememektedir. Bu sebeple kepler özenle hazırlanmakta ve özellikle bayanlarda saçın yapılması ile başa yerleştirilmektedir. Kep nedir sorusunun en güzel cevabı olarak kep mezuniyette havaya fırlatılarak mutluluğun doruk noktaya ulaşmasını sağlayan bir aksesuardır denilmektedir. Kep özellikle saçın daha düzenli olması ve tören sonrasında gelenek halini almış kep atma eğlencesi için kullanılmaktadır. Ayrıca kepli fotoğrafın çekilmesi ve bir ömür mezuniyeti hatırlatacak bir anının saklanması için de oldukça gereklidir.

Kep Nedir ve Kep Modelleri Nasıldır?

Kep mezuniyet kıyafetlerinin ve törenlerinin vazgeçilmezi olarak oldukça özenle hazırlanan bir aksesuardır. Kepler renk olarak cübbe ile uyumlu olarak hazırlanmaktadır. Kep modellerinde en çok dikkati çeken husus özellikle anaokulu ve ilkokul keplerinin üzerinde mezuniyet bilgilerinin yer alabilmesidir. Bunun yanında kepler satenden ve kumaştan olmak üzere farklı ürünlerden tasarlanabilmektedir. Keplerin yan tarafından sarkan püsküllerde de farklı modellere rastlamak mümkündür. Kepten farklı renkte ve üzerinde mezuniyet yılının demir şeklinde tasarlanarak oluşturulduğu püsküllerin yanında kep ile aynı renkte ve düz bir model olarak tasarlanan kep püskülleri de bulunmaktadır.

Mezuniyet balosunda ne tarz ayakkabı seçilmeli ?

Ayakkabılarınız kıyafetinizin uyumuna göre siyah veya ten rengi olmalıdır. Resmi bir ortam için en güzel seçenek kapalı ayakkabı olacaktır, önü açık veya sandalet tarzı ayakkabılar giyilmemelidir.

Tören biter bitmez çoğu genç kız, cübbelerini ve keplerini çıkarıp resim çektirirler, içlerine giydikleri güzel elbiseleri görünsün isterler. Senelerce emek verip çalıştıktan sonra sadece bir kaç saat giyeceğiniz kepinizi ve cübbenizi bizce hemen çıkarmayın. Bu anı dolu dolu yaşayın. Resimlerde mezuniyet gününüzün anlamını o gün giydiğiniz bu güzel üniforma gösterir.

İsminiz anons edildiğinde omuzlarınız dik ve kendinizden emin yürüyebilirsiniz. Şimdi bu güzel günün tadını çıkarmaya hazırsınız!

Artık hayata  atılıyorsunuz, Okul hayatınız bitti ve yıllarınızı verdiğiniz eğitim hayatınızdan iç hayatınıza başlıyorsunuz.. BAŞARILAR dileriz.

Mezuniyet Cübbesi Dikimi

Cübbe Dikimi

Cübbe, kıyafet üzerine giyilebilen farklı tasarım özelliklerine sahip olan bir çeşit üstlük olarak tanımlanabilmektedir. Cübbe dikimi ise müşterin talepleri ve beklentilerine göre yine onların beden ölçülerine uygun bir şekilde cübbe kıyafetinin üretilmesi işidir. Cübbe, çoğu zaman yanları oldukça geniş ve düğmesiz olarak tasarlanmaktadır. Daha çok hukukçular, öğretim üyeleri, din adamlarının kullandığı cübbeler, mezuniyet törenlerinin de vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Mezuniyet dönemleri yaklaştığında ilk akla gelen kıyafet genellikle cübbedir. Cübbenin nasıl olacağı, rengini nasıl olacağı bir bütün olarak kep ve diğer aksesuarların nasıl olacağı gibi sorular, mezuniyet törenleri gündeme geldiğinde akıllara gelmektedir.

Mezuniyet Törenleri İçin

Mezuniyet  törenleri hayatımızdaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Eğitim hayatımızın kritik noktaları olan, lise ve üniversite eğitiminin tamamlandığı dönemlerde mezuniyet törenleri düzenlenmektedir. Hatta günümüz itibariyle ana sınıfından başlayarak, ilkokul ve ortaokullarda dahi mezuniyet törenleri yapılmaktadır. Firmamız mezuniyet törenleri için en kaliteli cübbe dikimi konusunda oldukça iddialı bir firma özelliğindedir. Bu noktada uluslara arası kalite standartlarının çok üzerinde hizmet üretebilen firmamız, bir birinden şık ve kullanışlı mezuniyet cübbelerini üreterek müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Firmamız cübbe dikim konusuna azami derecede dikkat etmektedir. Bundan dolayı müşteri memnuniyeti eksenli olarak, cübbe dikimi hizmetini sunmaktadır.

Cübbe Dikimi İşleminde Dikkat Edilecek Hususlar

Mezuniyet kıyafetleri, bireylerin kişisel zevklerini dışa yansıtan bir sembol olarak tanımlanabilmektedir. Yıllarca verilmiş olan bir emeğin sonrasında ‘’bakın ben mezun oldum’’ diyebilmenin gururunu yaşatmaktadır. Bundan dolayı cübbe dikimi konusunda hassas davranmak şart olmaktadır. Cübbe kıyafetinin öncelikle tasarım özelliklerinin, kişilerin mezun olduğu bölüm ne ise o bölümün ana renkleriyle uyumlu olması gerekli olmaktadır. Esasında her üniversitenin belirlemiş olduğu belli başlı kriterler çerçevesinde renkler de belirlenmiş durumdadır. Renk seçimi haricinde, cübbenin bireylerin fiziksel özelliklerine de uygu olması şart olmaktadır. Ayrıca kalite ve uygun fiyat denkleminde en uygun seçenekli olarak üretilebilmesi de önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız bütün bu özellikleri kapsayacak bir kalitede cübbe dikim hizmetini sunmaktadır. Ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

Başörtülü Hanımlar Mezuniyet Kepini Nasıl Takmalı?

Başörtülü hanımlar kep ve cübbe renklerine uyumlu düz renk başörtü örtmelidir. Cübbe’nizin üzerinde bulunan üniversitenizin/Lisenizin renklerine uyumlu bir başörtü rengi de seçilebilir. Genellikle, siyah, beyaz, lacivert veya krem renk başörtüler tercih edilebilir. Örneğin, siyah renkte cübbe ve kepe siyah başörtü veya beyaz başörtü kullanılabilir. Ama kırmızı, pembe, turuncu gibi renkli başörtülerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Desenli başörtülü kesinlikle ve kesinlikle kullanılmamalıdır. Kepi nizin altından çıkan desenli başörtü kıyafetinizin üniforma tarzını ve zarafetini bozacaktır. Kepinizle aynı renk ve püf noktalarını önünde bulundurarak örttüğünüz başörtü, keple tek parça gibi görünecektir.

Saten Kumaş nedir ?

Saten, dokumanın bir çeşidi olup; düz, çok parlak ve kaygan yüzeyli bir kumaştır. İplikler birbiri üzerine ve kumaşın her iki yüzünde çok sık olarak dokunmuştur. Saten denilince düz,pürüzsüz, yumuşak, dökümlü, parlak ve bu karaktere uygun ipliklerle dokunmuş kumaşlar akla gelmelidir. Saten kumaş parlak ve kaygan bir yapıya sahip; pamuklu, yün, ipek gibi çeşitleri olan son derece zarif bir dokumadır. Saten kumaşın en büyük özelliği, mat olmayan parlak bir yapıda olmasıdır. Parlak ve yumuşaklığı nedeniyle, pek çok alanda kullanılan saten kumaş, diğer kumaşlardan farklı doku ve parlak görüntüde olmasından dolayı, kullanıldığı birçok üründe oldukça şık bir duruş sergilemektedir.

Saten dokuma örgünün diğer temel örgülerden farkı örgü raporundaki bağlantıların birbirine hiç dokunmadan dağıtılmış olmasıdır. Örgü yapısı içindeki bağlantıların birbirine hiç dokunmadan dağıtılabilmesi için en az 5 değişik harekete ihtiyaç vardır. Bu yüzden en küçük birim rapor 5 atkı ve 5 çözgüden oluşur. Saten örgüler tek taraflıdır. Yani kumaşın bir yüzü parlak ise diğer yüzü mattır. Saten örgüler S harfi ile sembolize edilirler. Pek çok çeşidi bulunan saten kumaş, üretimi sırasında dokuma sıklığına göre farklılık kazanmaktadır. Dokuma sıklığı diğer türlerine göre daha çok olan ipek satenler, gömlek ve abiyelerin oldukça kaliteli bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Pamuk saten ise, genellikle gömleklerde, üst giyim, pijama, gecelik ve nevresim takımlarında tercih edilen bir kumaştır. Yaygın olarak strayhgarn ve kamgarndan oluşan elbiselik kumaşlarda, mutfak bezlerinde, masa örtülerinde, yatak ve yorgan örtülerinde vs kullanılmaktadır. Serbest ve krep saten çeşitleri ise oldukça yumuşak ve parlak olan saten kumaş çeşitleridir. İpekmiktarı yoğun olan saten kumaşlar, şıklık ve estetik görünüm adına birçok alanda tercih edilen pahalı kumaşlardır. Saten kumaşın en çok kullanıldığı alanlardan biri de eşarplardır.

Mezuniyet Cübbesi Nasıl Dikilir?

Mezuniyet törenlerinin en önemli aksesuarı mezuniyet cübbesi ve mezuniyet kepidir. Öğrencilerin ve ailelerin birlikte yaşadıkları bu özel zamanın keyfi her anlamda farklıdır. Eğitim kurumlarının da mezuniyet töreni için tercih edecekleri cübbeler de büyük önem taşır. Bu özel ve anlamlı günün odak noktası olacak öğrencilerin bir örnek ve pırıl pırıl görünmelerini sağlayacak cübbelerin kumaşı ve dikimi de çok önemlidir.

Mezuniyet Cübbesi Özellikleri

Mezuniyet cübbeleri kepleri ile birlikte takım halinde dikilir. Cübbenin gövdesi genellikle saten kumaştan yapılır. İsteğe bağlı olarak alpaka ya da farklı bir cins kumaş olarak da tercih edilebilir. Ancak kumaş cinslerine göre fiyatlar da değişiklik gösterecektir.

Cübbelerde aksesuar olarak kep ile birlikte fular bantlar da tercih edilebilir. Bu bantlar da cübbenin ön kenarlarında yer alan saten kumaşlarla aynı olarak yapılır. Fular bantlar isteğe bağlı olarak talep edilir.

Cübbenin asıl aksesuarı ise mezuniyet kepidir. Kepin arka kısmı  lastiklidir ve genellikle cübbe ile aynı kumaştan dikilir. İstenilen model ve renk kullanıcıya göre değişebilir. İstenirse talep üzerine okul arması da dikilebilir. Mezuniyet cübbesine de arma eklenebilir. Keplerin tepesinde püskül olabilir. Püskül tercihi de yine cübbeye göre değişebilir. Kepin ve cübbenin modeline göre de farklı seçenekler mevcuttur. Tüm farklı seçenekler için fiyat değişiklikleri olabilir.

Tüm bu detayların seçilmesinin ardından cübbe ve kepleri giyecek öğrencilerin beden ölçüleri alınır ve takımların dikiş işlemine geçilir. Özellikle saten kumaşların hem kesimi, hem provası hem de dikişi çok önemlidir. Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu aşamada terzinin ustalığı ön plana çıkar.

Mezuniyet cübbe ve kep takımını satın almak istemiyorsanız, daha önce dikilmiş olan modellerden de seçim yaparak kiralayabilirsiniz. Mezuniyet töreni günü takımları kullandıktan sonra tekrar firmaya iade edebilirsiniz. Bu şekilde çok daha fazla tercih yapılmaktadır. Ama yine de özel bir günün anısı olarak mezuniyet cübbe ve kep takımını saklamak isteyenler için de özel dikim yapılarak satın almaları sağlanır.

Satın alma işlemlerinde kiralama işlemine nazaran daha fazla ödemenize rağmen, size ait bir takım olarak saklama avantajına sahipsiniz. Ve sadece siz giyeceksiniz!