Değişim ve İade Şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır. Belirtilen kanun ve yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
Değişim veya iade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

Değişim ve iadeler tamamen ücretsizdir. Bu durum aynı tutarda bulunan ürünleri kapsamaktadır. Büyük beden değişimlerinde veya farklı tutardaki ürünlerdeki fiyat farkı firmamız tarafından talep edilir.
Firma kusuru olmadığı kesin olan durumlarda kargo ücreti “Müşteri” tarafından karşılanacaktır.
Değişim ve iadelerde anlaşmalı olduğumuz kargo firması PTT Kargo’dur.
Açık Adresimiz: Cem Sultan Sokak 4/A Siyavuşpaşa Mahallesi İstanbul/Bahçelievler

Değişim veya iadeler siparişin teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Mağazalarımızda olduğu gibi ürünü incelemek ve denemek amacıyla ambalajını açabilirsiniz. Fakat ürünün kullanılmamış olduğundan emin olmanızı rica ederiz. Ürün üzerinde daraltma, pens, pantolon paça kısaltma, fondöten veya makyaj lekesi, farklı bir ütü izi olması durumunda değişim ve iade kabul edilemeyeceğini belirtmek isteriz.
İade, kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde en geç 14 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
Baskılı veya nakışlı ürünlerin başka bir müşteriye satılması mümkün olmadığı için değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır. Sözleşmeyi kabul eden alıcı bu durumu kabul etmiş sayılır.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 9. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.