Mezuniyet Töreni Makyajı Nasıl Olmalı?

Mezuniyet töreni bir öğrencinin hayatını her döneminde aklında kalacak olan en özel anlardan biridir. Mezuniyet cübbesi ve mezuniyet kepleri ile birbirinden farklı pozlarda çekilmiş fotoğraflarla bir anı olup kalsa da, akıllarda önemli bir hatırası olacak. Bu nedenle o gün herşey çok özel ve farklı olmalı ve tüm mezuniyet takımı ile uyum içinde hazırlıklar tamamlanmalıdır.

Mezuniyet törenlerine ekstra özen göstermek, daha sonradan pişman olmamak için tek bir şansınızın olduğu bu fırsatı doğru değerlendirmek gerekir. Tüm okul için seçilmiş olan mezuniyet cübbesi tek tip olsa da içine giyeceğiniz elbise ya da takım, saçınız ve makyajınız çok uyumlu ve doğal olmalı.  Çünkü flaşlı fotoğraflar cilt tonunuzu gerçek olandan apayrı gösterebilir. Biz de bu düşünceden yola çıkarak “Doğru mezuniyet makyajı nasıl yapılır?” sorusunu araştırdık ve fikirlerimizi paylaştık.

Mezuniyet Töreninde Doğal Olun

Mezuniyet, eğitim hayatının bir döneminin geride kaldığını ve yepyeni bir sayfanın başladığını simgeler. Bu özel günde her genç kızın kendine özen göstermesi en doğal hakkı tabii. Ancak makyajda abartı ile mükemmel doğallık arasında çok ince bir çizgi var. Bu nedenle mezuniyet makyajı konusunda ilk önerimiz kesinlikle doğallıktan uzaklaşmamanız olacaktır. Eğer dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, göz makyajını hafif tutmalısınız. Gözleriniz ön planda olacaksa da dudaklar nud olarak tercih edilmeli. Bunlar tabii ilk tüyolar.

Mezuniyet Töreni Makyajı Önerileri

Mezuniyet makyajının önemli bir noktası da kalıcı ve suya dayanıklı ürünler kullanmaktır. Bu nedenle makyajınızın akmaması için makyaj bazı kullanın. Baz üzerine Ardından suya dayanıklı cilt tonunuza uyan bir fondöten uygulayabilirsiniz. Eğer cildinizde kızarıklık ya da sivilce problemi yoksa, çok ince yapılı bir fondöten kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kalın dokulu fondötenler yüzünüzde maske gibi durabilir. Bu durum da fotoğraflarda hoş durmayacaktır. Göz altınızda bir ton daha açık bir kapatıcı kullanabilirsiniz.

Mezuniyet Makyajında Doğal Dokunuşlar

Bu özel günde fotoğraflarda daha canlı ve doğal görünmek için allık kullanın. Allık ve aydınlatıcıyı yüzünüze sürdükten sonra bir fırça yardımı ile dağıtmayı unutmayın.

Göz kapaklarınız üzerine makyaj öncesinde kapatıcı uygulayarak, göz farının kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ardından da mezuniyet cübbesi ile uyumlu tonlarda far ile göz makyajınızı yapabilirsiniz. Göz şekliniz eyeliner uygulamasına müsaitse kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çok kalın olmamasına dikkat edin. Ardından da akmayacak, gün  boyu kirpiklerinizde kalacak bir rimel uygulamayı da unutmayın.

Yorum yapın